Last Updated:

Koszty ocieplenia poddasza pianką

Jeżeli ktoś myśli, że nowe technologię są drogie to jest w dużym błędzie. Opowiemy o tym na przykładzie kosztów ocieplenia poddasza pianką, która jeszcze nie tak dawno była produktem bardzo drogim, a dziś dosłownie, trafić może pod każdą strzechę. Pianka PUR staje się czymś tak powszechnym jak dawniej wełna mineralna. Teraz nie jest to już tak drogie, a koszty są porównywalne do ocieplania poddaszy innymi materiałami.

Ile kosztuje pianka poliuretanowa?

Jeszcze 10 lat temu ta metoda izolacji była zarezerwowana dla ludzi zamożnych, koszty ocieplenia pianką były nawet 10x wyższe niż zastosowanie wełny mineralnej dlatego z tego luksusu mogli korzystać tylko bogaci posiadacze domów, którzy dodatkowo nie bali się zastosowania tej metody izolacji. Bardzo często piankę wybierały osoby, które zwiedzały świat, były w USA czy też w innych krajach zachodu.

Dzisiaj ta sytuacja wygląda zupełnie inaczej, zdarza się również, że ocieplenie pianką jest tańszym rozwiązaniem niż zastosowanie waty. Dlaczego tak się dzieje? Pianka jest już dziś popularna i poliuretany stosuje się w wielu gałęziach przemysłu, nie tylko w budownictwie, ale także w przemyśle odzieżowym, AGD czy przemyśle motoryzacyjnym. Zapewne nie mamy nawet świadomości w jak wielu miejscach, w jakiej grupie produktów możemy spotkać poliuretany. I podobnie jak to było kiedyś z komputerami czy telefonami - powszechność tego rozwiązania sprawia, że produkt staje się tańszy.

Kolejną rzeczą, która ma wpływ na koszty jest robocizna. Jak wiadomo izolacje natryskowe wykonuje się bardzo szybko. Jeżeli nawet materiał, czyli pianka PUR jest nieco droższa, to już analizując koszty robocizny możemy dojść do wniosku, że te różnice znikają, a zdarza się nawet, że przy bardzej skomplikowanych dachach pianka wychodzi taniej.

W internecie możemy znaleźć już wiele stron firm, które wykonują izolacje natryskowe. Polecamy stronę firmy TOMCZAK - Izolacje Natryskowe, gdzie oprócz cennika na ocieplanie poddaszy można znaleźć wiele ciekawych informacji. Z naszych obserwacji wynika, że firma ta ma bardzo dobrą opinię u klientów, co potwierdzać może fakt, iż na stronie znajdują się nie tylko ładne zdjęcia z realizacji, ale także przydatne artykuły, w których wyjaśniane są szczegółowo zasady dotyczące przetwarzania pianek poliuretanów.