Last Updated:
parkingowe systemy

Systemy parkingowe pomagają utrzymać porządek

Przybywa samochodów w naszym mieście. Coraz trudniej znaleźć miejsce do zaparkowania. Z takimi problemami parkingowymi spotykamy się coraz częściej. Rozwiązania są różne i warto pomyśleć o szlabanie parkingowym automatycznym sterowanym np. pilotem lub kartą.

Zarządzając wspólnotą mieszkaniową albo spółdzielnią bardzo często spotkamy się z problemem miejsca parkingowych. Utrzymanie porządku na parkingu jest bardzo trudne i trzeba wprowadzać różne systemy parkingowe i urządzenia parkingowe, aby to wszystko miało jakiś sens. Takim rozwiązaniem z pewnością może być szlaban parkingowy sterowany przy pomocy pilota. Takie rozwiązanie na parkingu możemy spotkać najczęściej.

Do wyboru mamy różne modele szlabanów automatycznych z różnymi rozmiarami ramion, aby możliwe było dopasowanie się do szerokości przejazdu, szerokości drogi na parking, którą chcemy zagrodzić. Szlaban najczęściej sterowany jest przy pomocy pilotów zdalnych, radiowych. Taki pilot jest zaprogramowany do odbiornika radiowego tak, aby osoby postronne nie mogły dorobić sobie pilota na wjazd na osiedle.

Najpopularniejszymi producentami szlabanów parkingowych są między innymi firmy: CAME, FAAC, BENNINCA i BFT. Na uwagę zasługują rozwiązania szlabanów dopasowanych do polskich warunków atmosferycznych i natężenia ruchu na parkingu. Szlabany parkingowe to przede wszystkim wygoda, gdyż otwierają się one szybciej niż tradycyjna brama, a przy tym nie ulegają takiemu zużyciu jak bramy. Szlaban automayczny jest przystosowany do pracy intensywnej. Oznacza to, że może on pracować raz po raz, a jego elementy są do tego przystosowane. Dla szlabanu parkingowego wykonanie 100 cykli dziennie to żadna praca.